Jak rozjasnit příliš tmavé místnosti: 10 jednoduchých tipů (2/2)

 

Připadáte si doma tak trochu jako v kobce? Žádné obavy – poradíme vám, jak to změnit!

 

Ve druhém díle našeho miniseriálu (první díl naleznete zde) si ukážeme dalších pět způsobů, jak dostat světlo i do těch nejtemnějších místností.

Kovový stolek žlutý:

 

Zdroj: homelove.cz

 

Jak jsme si již řekli, je dokázáno, že přirozené světlo má blahodárný vliv na naši psychiku - v příliš tmavých domech či bytech se lidé prostě necítí dobře. K tomu dodejme, že realizace kteréhokoliv z níže uvedených nápadů rovněž výrazně přispěje k oživení vašeho interiéru - což vám samo o sobě nepochybně zvedne náladu. Takže směle do toho… a půl je hotovo.

Zrcadlo v dřevěném rámu:

 

Zdroj: homelove.cz

 

6) pořiďte si vhodné osvětlení do dramatické ložnice – pokud toužíte po tmavé ložnici, není na tom nic špatného. Nesmíte to ale přehnat, jinak bez baterky nenajdete ani postel. Co třeba podskříňová svítidla nebo tzv. puky?

 

Zdroj: freshome.com

 

7) najděte optimální rovnováhu mezi světlými a tmavými prvky – například ke hnědým (či dokonce černým) stěnám se náramně hodí bílé, máslově žluté, okrové… doplňky.

 

Zdroj: freshome.com

 

8) pusťte přirozené světlo do svých velkých skříní – tohle zní asi trochu divně, ale v zásadě je to úplně jednoduché. Stačí ve stěně skříně udělat okénko. Že máte skříně bez vnějších stěn? V tom případě se poohlédněte se po solárních trubicích!

 

Zdroj: homelove.cz

 

9) vyberte si ty správné tmavé barvy – chystáte se malovat a béžové, šedé etc. už máte plné zuby? OK, ale opatrně. To, že se vám nějaký odstín strašně líbí, samo o sobě neznamená, že je pro vaši domácnost vhodný. Zamyslete se třeba nad tím, jak velká máte okna (a kolik jich je) apod.

 

Zdroj: freshome.com

 

10) rozjasněte svou šatnu (komoru, spižírnu) – opět to chce nějaká kvalitní a dobře vypadající svítidla (třeba závěsná nebo zapuštěná).

 

Zdroj: freshome.com