5 nejčastějších začátečnických chyb při zařizování interiéru

 

Chcete si svůj dům či byt zařídit sami, bez pomoci profesionálů? Pak si určitě přečtěte tento článek.

 

Ne nadarmo se říká, že žádný učený z nebe nespadl. Začátky zkrátka bývají těžké – a v oblasti interiérového designu to platí dvojnásob. Je zapotřebí počítat s tím, že během hledání svého osobitého stylu spoustu věcí pokazíte.

Pracovní stůl:

Zdroj: homelove.cz

Tímtéž procesem si ovšem prošlo už mnoho lidí před vámi – z čehož mj. plyne, že se můžete z jejich chyb poučit. Předpokladem ovšem je, že o nich víte. Proto jsme pro vás připravili stručný přehled těch nejčastějších přehmatů, kterých se amatérští (i novopečení profesionální) návrháři dopouštějí nejčastěji. Věříme, že vám pomůže!

Miska tvar Loď 72 cm:

Zdroj: homelove.cz

1) používání katalogů coby jediného zdroje inspirace – už se vám někdy stalo, že jste přišli k němu domů a měli silný pocit, že jeho kuchyň, ložnici… odněkud znáte? Že přesně něco takového už jste někde viděli? Třeba v nějakém katalogu? Nu, tak to je přesně ono!

Zdroj: homelove.cz

2) nepřívětivě rozmístěný nábytek – umístit pohovku/křesla těsně ke zdi či dokonce do rohu opravdu nepředstavuje dobrý způsob, jak navodit přátelskou atmosféru. Představte si sami sebe, jak v pokoji vykonáváte různé aktivity (čtete si, popíjíte víno apod.) a teprve pak se vrhněte do rozestavování nábytku.

3) nevhodné osvětlení – věřte, nevěřte, ale jen stropní svítidlo vážně nestačí. V každé místnosti by měly být alespoň tři samostatné zdroje světla.

4 špatně pověšená umělecká díla – nechceme řešit váš vkus, nicméně pokud si chcete dát nad postel obrovský obraz, ujistěte se, že tam opravdu bude držet a nespadne vám v noci na hlavu. Pozornost věnujte také výběru vhodných háčků, skobiček apod. – tedy takových, které úplně nezničí celkový dojem.

Zdroj: homelove.cz

5) strach ze změn – jestliže něco nefunguje, musíte to změnit. Koupili jste něco jen proto, že to bylo ve výprodeji, připadalo vám to praktické apod., ale k vám domů se to prostě nehodí? Zbavte se toho. Strašně se vám zalíbila nějaká barva, vymalovali jste s ní svůj obývák a následně zjistili, že to prostě není to ono? Vymalujte znovu!