Zorganizujte si koupelnu! Poradíme vám, jak na to

 

Máte pocit, že vaše koupelna začíná být tak trochu chaotická? Pak si určitě přečtěte následující článek.

 

Koupelna patří k místnostem, jejichž údržbu s oblibou zanedbáváme. Jedním z důvodů je skutečnost, že v ní trávíme jen velmi málo času. A po uplynutí určité doby se pak nestačíme divit tomu, že nám v záplavě všech těch věcí dělá problém najít odličovací tampóny, kondicionér nebo třeba fén.

Police:

Zdroj: homelove.cz
 

Většina koupelen je naštěstí malá, takže dát je do pořádku rozhodně nezabere celý den. Pokud si však tuto práci chcete ušetřit, vyzkoušejte následující tipy. S jejich pomocí koupelnu zorganizujete tak dobře, že vám ji každá návštěva bude závidět!

Zrcadlo:

Zdroj: homelove.cz
 

Vrhněte se na sbírání různých úložných nádob – jsou praktické a řada z nich dobře vypadá. Doporučujeme zkombinovat dva odlišné typy (například plexisklový box s proutěným košíkem).

Zdroj: abeautifulmess.com

Roztřiďte svou kosmetiku etc. – věci, které používáte každý den (mýdlo, make-up…) by měly být na co možná nejpřístupnějších místech. Ty zbývající skladujte odděleně.

 

Věšák strom

Věšák strom
Zdroj: homelove.cz
 

Oblíbené předměty uchovávejte pohromadě – věřte nebo ne, ale celé řadě lidí tohle z nějakého důvodu dělá problém. A pak zoufale hledají a hledají…

Zdroj: abeautifulmess.com
 

Ovládejte své nakupovací choutky – v každé sezóně se na trhu objeví spousta nové kosmetiky, jenže… vážně ji potřebujete? Neskončí to spíš tak, že většinu přípravků budete vyhazovat kvůli prošlému datu trvanlivosti?

Svícen 


 

Vytvořte si ranní i večerní rituály – na každý úkon (třeba „hygiena a zkrášlení zevnějšku před odchodem do práce“) si vyhraďte určitý počet minut a snažte se to dodržovat. Mj. vás to přiměje udržovat v koupelně pořádek.