Žít samostatně

 

Vítejte na ostrově Île de Ré, kde tráví svou dovolenou jistá francouzská rodina… ve velmi neobvyklém domě od architekta Christophea Ducharmea.

 

A co je na této nemovitosti vlastně tak unikátního? Na pozemku se původně nacházely dva malé bílé domky, postavené v typickém ostrovním stylu. Ducharme je ale vzájemně propojil, čímž vznikl nový blok ve tvaru písmene „U“. Rodiče žijí na jedné straně – a děti na druhé. Mezi další zajímavosti patří venkovní jídelna a „klub pro teenagery“.

Zdroj: westwing.pl
 

„Chtěli jsme vytvořit domov, ve kterém by každý měl svůj vlastní prostor. Zpočátku jsme si říkali, že děti by pro sebe mohly mít celé jedno patro víceposchoďového domu, ale milujeme pobyt na zahradě a tak jsme dali přednost bungalovu. Nakonec to dopadlo tak, že máme domy dva!“ říká majitelka objektu Delphine.

Obě „křídla“ jsou spojená velkou, částečně krytou terasou. Právě na ní se celá rodina setkává. „Je to úžasné. Když prší, dostanete se z jedné části do druhé suchou nohou. A co je ještě důležitější – trávíme zde společný čas,“ pochvaluje si Delphine.

 

Zdroj: westwing.pl

 

Interiér je zařízen kombinací moderního a vintage nábytku. „Máme rádi především padesátá léta minulého století. Z tohoto období pocházejí například bambusová křesla a stolek na kolečkách v našem obývacím pokoji,“ upozorňuje Delphine.

Zdroj: westwing.pl

 

Od samého počátku bylo jasné, že dům bude sloužit k rekreaci. V souladu s tímto záměrem byly provedeny různé stavební úpravy - například komín byl změněn v krb, ke kterému Ducharme navrhl velkou lavici. Můžete na ní sedět… nebo klidně i spát. Samostatnou zmínku si zaslouží také krásné dřevěné podlahy.

Zdroj: westwing.pl

 

Budova patřící dětem je nízká a každý ze sourozenců má svoji vlastní ložnici. Návštěvy jsou proto přijímány v bývalé stodole, přestavěné na výše zmíněný „klub pro teenagery“. Velká místnost je plná matrací a polštářků:

Zdroj: westwing.pl
 

Kolik dětí může říct, že mají svůj vlastní dům? „Ty moje“, odpovídá se smíchem Delphine.