Základní tipy, jak správně zkombinovat moderní a vintage nábytek

 

Zařizujete nový byt či dům? Rádi byste v něm zkombinovali vintage a moderní nábytek, ale máte strach, že výsledek bude působit jako „pěst na oko“? Pak je tento článek určený právě pro vás!

 

V první řadě je dobré si důkladně promyslet, co koupit z kategorie vintage a co z kategorie moderní. Větší nábytek (pohovky, křesla atd.) by v ideálním případě měl být moderní – zachovalé vintage kousky z této kategorie se jednak špatně shánějí, a jednak jsou obvykle poměrně drahé. Oproti tomu s vintage konferenčním stolkem, knihovnou nebo prádelníkem určitě nešlápnete vedle.

I k barevné stěně se hodí vintage komoda.

 

  

Věnujte dostatečnou pozornost barevnému sladění interiéru. Nejde jen o barvu dřeva, ze kterého je nábytek vyroben, ale i o barvu čalounění křesel atd. Důležitý je také styl - pokud je váš interiér spíše ležérní, v žádném případě do něj nepořizujte například formální starožitný jídelní stůl.
 
Zdroj: Internet

Několik konkrétních tipů a rad, jak začít:

1) na vintage židli se bude dobře vyjímat moderní polštářek.

2) k čalouněnému křeslu či pohovce se hodí moderní látky s barevným květinovým vzorem. Dřevo pak můžete natřít třeba úchvatným tyrkysovým lakem.

3) udělejte si lampu z vintage podstavce a moderního stínítka válcovitého tvaru.

4) perfektní pro kombinování s moderním nábytkem je díky svému charakteru především vintage nábytek z Asie.

5) do kuchyně si dejte starožitný kulatý jídelní stůl a k němu židle vyrobené z moderních materiálů. Celkový dojem dokreslí staré skleněné láhve od mléka, vázy nebo zdobené vintage popelníky naplněné bonbóny.

 

Hledáte nové produkty do vašeho interiéru? Prozkoumejte nabídku homelove.cz