Zajímavý byt ve Varšavě

 

Tato pozoruhodná nemovitost se sice nachází v hlavním městě Polska, ale je zařízena v klasickém skandinávském stylu.

 

Projekt „Scandinavian in Warsaw“ realizovala společnost Soma Architekci. Jedná se o luxusní apartmán, jehož interiér je laděný do černobílé kombinace. Lze se jen dohadovat, zda se jeho současným majitelům skandinávský design zkrátka líbí nebo z některé severské země pocházejí.

Dekorace "kovové slunce":

Zdroj: homelove.cz

 

Díky absenci okenních závěsů a záclon je byt plný přirozeného světla. Samostatnou zmínku si zaslouží také podlahy z bělených dubových prken některé černé prvky (rámy obrazů, zrcadel apod.), které prostor poněkud „změkčují“.

Obývací pokoj je spojený s jídelnou i kuchyní. Na moderních plastových židlích jsou položeny kožešiny. Všimněte si vysoké stojací lampy:

Zdroj: homedsgn.com

 

Kuchyňský kout. Bílé cihlové obklady, dřevěná linka, nerezové spotřebiče... osvětlení je tvořeno několika žárovkami, které visí z černě natřené trubky:

Zdroj: homedsgn.com

 

Hlavní ložnice. Vedle postele stojí velké zrcadlo. Některé obrazy nejsou pověšené, ale opřené o zeď:

Zdroj: homedsgn.com

 

Jeden z dětských pokojů se může pochlubit lesklou černou stěnou z neidentifikovatelného materiálu, která krásně ladí s nábytkem:

Zdroj: homedsgn.com

 

Koupelna pro muže (součástí apartmánu je ještě další koupelna pro ženy). Místo vany je zde skleněný sprchový kout. Umyvadlo je připevněné k dřevěné desce, druhá deska je pak pod ním:

Zdroj: homedsgn.com