Tři zlatá pravidla pro zařizování pokojů

 

Pořídili jste si nový dům či byt a chcete vědět čeho se při jeho zařizování vyvarovat? Pak čtěte dál…

 

Nezáleží na tom, zda zařizujete dětský pokoj, obývací pokoj nebo ložnici. Následující pravidla jsou univerzální a rozhodně byste se jimi měli řídit.

1) každý pokoj potřebuje něco malého, něco velkého, něco nízkého a něco vysokého. Pokud by všechen nábytek měl stejnou velikost, interiér by působil nejen nevyváženě, ale také nudně.

Knihovna

regál

2) zamyslete se - postavili byste na miniaturní prosklený stolek obrovskou černou lampu? Asi ne, že? Protože by to prostě nevypadalo dobře. Z toho plyne, že velmi důležité je i správné rozmístění a vzájemné sladění všech těch velkých, malých… věcí. Než budeme pokračovat dál, pozorně si prohlédněte následující fotografii:

 Dominantním (největším) kusem nábytku je v tomto případě postel a všechen ostatní nábytek i bytové doplňky se jí proto musí „podřídit“. Například noční lampičky jsou záměrně umístěny tak, aby její relativně vysoké čelo sice přesahovaly, ale současně ne o moc. Kromě toho, postel nezabírá ani příliš malou, ani příliš velkou část z celkové plochy ložnice. Tak to má být.
 

Komoda se šuplíky

 
komoda
 


3) nábytek by určitě neměl být příliš „namačkaný“ k sobě. Pokoje, ve kterých není vidět ani kousek zdi, obvykle nevypadají nejlíp. Čím menší místnost je, tím opatrnější při jejím zařizování buďte a mezi všemi těmi skříněmi, vitrínami knihovnami atd. ponechte alespoň pár centimetrů volného prostoru.
 

Na závěr si ještě ukažme několik konkrétních triků, s jejichž pomocí dosáhnete vpravdě profesionálních výsledků:

Zdroj: kobieta.onet.pl
 

Do obývacího pokoje se hodí vysoká oblouková lampa.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Zajímavou alternativou k lustrům jsou závěsná svítidla. Dokážou zatraktivnit nevýrazné interiéry a přitáhnout pozornost ke konkrétním místům.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Chcete-li si na zeď pověsit obraz nebo zarámovanou fotografii, platí „čím větší, tím lepší“.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Pomocí zrcadla místnost snadno opticky zvětšíte i projasníte.

zrcadlo