Tip, jak jednoduše a efektivně vyčistit drobné skvrny nábytku z bílé kůže

 

Kožený nábytek je velmi luxusní, ale i praktický. Vašemu domu, či bytu dodá potřebný šmrnc a jednoduše a efektivně zhodnotí celkový interiér. Jak ale odstraníte skvrny, aby vaše pohovka zůstala co nejdéle taková, jakou jste ji koupili? Zdá se to jak obtížná otázka, ale nebojte se, zde je tip jak krok za krokem vyčistit za pomoci jednoduchého prostředku své oblíbené sofa z bílé kůže.

 

Nejdříve si vezměte klasické mýdlo, které obvykle používáte k očistě svého těla a vyberte tu část pohovky, která není běžně viditelná. Aplikujte mýdlo na vybranou malou část a vyčkejte, jestli nebude reagovat třeba tím, že změní barevný odstín kůže. Je potřeba se ujistit, že použitou procedurou neznehodnotíte zašpiněnou část. Abyste nebyli nepříjemně překvapeni zjištěním, že vybrané mýdlo není vhodné pro čištění bílé kůže.

Pokud dojdete k závěru, že vše funguje hladce a mýdlo je aplikovatelné, naneste ho na čistou a vlhkou utěrku. Skvrny příliš netřete, pouze pomalým krouživým pohybem vytvořte pěnu a odsávejte. Tlačte ale opatrně bez větší vyvinutí síly. Zkuste pracovat pouze na co nejmenší ploše s cílem dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Jakmile se hadřík zašpiní, vyměňte ho za čistý. Naneste na něj ještě jednou mýdlo opakujte kroky, které jsou popsány výše. Poté místo od pěny opatrně setřete. Následně si připravte suchou utěrku, kterou místo vysušíte a vyleštíte.

V případě, že by skvrna nezmizela, aplikujte speciální emulzi na regeneraci a impregnaci kůže. Nedoporučujeme mokré čištění, které by se vsáklo hlouběji do kůže. Při tomto druhu čištění je nutné dodržovat postup předepsaný výrobcem čistící ho prostředku.POZOR! Při čištění kožených sedacích souprav nepoužívejte benzínové prostředky nebo rozpouštědla (např.: aceton, líh, ředidla a další).