The Cinder Cone: Úžasné bydlení na stromě

 

Taky jste si jako malí přáli mít domek na stromě? Američan Foster Huntington si tento sen splnil.

 

Foster dřív pracoval jako designér pro světoznámou společnost Ralph Lauren. V roce 2011 však dal výpověď, koupil si dodávku a začal se toulat po Spojených státech. Zažil celou řadu dobrodružství a vydal několik fotografických knih.

Zdroj: huffingtonpost.com

Po třech letech kočovného života se však rozhodl usadit a postavit si stromový dům. „Vždycky jsem je miloval. Takže jsem si řekl, že je nejvyšší čas jeden takový dát dohromady,“ vysvětluje Huntington.

Zdroj: huffingtonpost.com

O rok později byl projekt The Cinder Cone hotov. Nachází se v kaňonu Columbia River Gorge a sestává hned ze dvou budov spojených visutými lávkami. Nechybí „koupelna“ (resp. vany pod širým nebem), skate bowl a vyhlídková plošina.

Masivní lavice:

Zdroj: homelove.cz

„Mám pocit, že je opravdu důležité žít na místě, které vás inspiruje. A v dnešní době Internetu můžete pracovat v podstatě odkudkoliv,“ říká Foster, který se živí jako fotograf na volné noze, blogger a poradce v oblasti sociálních médií.

Zdroj: huffingtonpost.com

„Mohl jsem si koupit dům,“ svěřil Huntington listu The New York Times. „Ale tohle je mnohem lepší. Pro mě to představuje realizaci dětského snu.“

Zdroj: huffingtonpost.com

Co na to říkáte? Líbilo by se vám takhle žít nebo by vám chyběl ruch civilizace?