Stephen Sills: Když se staré skloubí s novým

 

Slavný návrhář interiérů vydal novou knihu Stephen Sills: Decoration věnovanou 16-ti svým nejzajímavějším projektům.

Stephen Sills je světově uznávaným specialistou na míchání vintage, starožitných a moderních prvků. Magazín Architectural Digest jeho práci označil jako „oslňující spojení bohatství, přesnosti a překvapení.“ Sills se bytovému designu věnuje už více než 25 let a během své kariéry měl možnost pracovat pro VIP klienty jako Tina Turner nebo rodina Rockefellerových.

„Kdybych se někdy rozhodl koupit dům v Americe, chtěl bych, aby ho zařizoval Sills,“ nechal se svého času slyšet jeden z nejuznávanějších módních návrhářů 20. století Karl Lagerfeld.

A není se co divit. Sillsův talent je skutečně obdivuhodný – ostatně prohlédněte si následující fotografie a uvidíte sami:

Zdroj: houzz.com

 

Tento přepychový dům připomíná spíš muzeum umění. Všimněte si překrásného starožitného nábytku, lustru a geniálně řešené podlahy.

 

Zdroj: houzz.com

 

Ložnice. Místnost s vysokým stropem i oknem byla pro Stillse skvělou výzvou. Kromě obrovské atypické postele vás jistě okouzlí také nádherná vintage skříňka.

 

Zdroj: houzz.com

 

„Bydlet moderně lze i v klasickém domě,“ napsal Sills. Věřili byste, že tento obývací pokoj se nachází v objektu z roku 1908?

 

 

Zdroj: houzz.com

 

Sills bezesporu „umí“ i kuchyně. Tato byla navržena v klasickém evropském venkovském stylu a mimo jiné se v ní nacházejí dvě myčky a umyvadla. Celkové vyznění podtrhují falešné stropní trámy.

 

Zdroj: houzz.com

 

A ještě jeden obývací pokoj – tentokrát vybavený vintage nábytkem. Místnosti dominuje zrcadlo v precizně propracovaném rámu.