Staňte se rebelem designu!

 

Nelpíte na pravidlech a nebojíte se plavat proti proudu? V tom případě je dnešní článek určený právě pro vás!

 

Designová pravidla vám pomohou dosáhnout tak dokonale sofistikovaného, vyváženého a příjemného interiéru, že… STOP! Co když po ničem takovém vlastně netoužíte? Co když vám dokonale vyvážené interiéry připadají nudné? Co když jste rozený rebel, který pravidla chce porušovat? Klidně můžete – tedy alespoň některá. A často tím navíc dosáhnete mnohem lepšího výsledku, než kdybyste je slepě dodržovali. Například?

 

1) interiér by měl ladit s architekturou či stylem budovy – a proč raději nevsadit na kontrast a neudělat to přesně naopak? Stará budova - ultramoderní interiér atd.

Zdroj: apartmenttherapy.com

2) držte se pouze jednoho stylu – ne. Raději popusťte uzdu fantazii a míchejte. Jde o dlouhodobě oblíbený způsob, jak vytvořit skutečně zajímavý interiér. Buďte ale hodně vybíraví a nepořizujte si v zápalu nadšení víc nábytku (bytových doplňků), než kolik skutečně potřebujete.

Zdroj: apartmenttherapy.com

3) tmavé barvy nepatří do malé místnosti – je pravda, že světlé odstíny místnost opticky zvětší. Jenže jedna černá stěna (nebo třeba tmavý strop) jí zase dodá nezaměnitelný dramatický charakter.

Zdroj: apartmenttherapy.com

4) zvolte správné měřítko – tohle pravidlo se jistě hodí, chcete-li například sjednotit prvky různých stylů (viz výše). Avšak obecně vzato může kontrast mezi něčím opravdu malým a opravdu velkým vypadat skvěle.

Zdroj: apartmenttherapy.com