Skleněný domek uprostřed lesů

 

Napadlo by vás postavit si chatu z recyklovaných starých oken, prken z rozpadlé stodoly apod.? Nás nejspíš ne… ale jiné ano.

 

Tato nemovitost se nachází v západní Virginii nedaleko národního parku New River Gorge National River a je prostě… originální. Celé její průčelí je prosklené, díky čemuž nabízí krásné výhledy do okolní krajiny.

Zdroj: homes.yahoo.com

V současné době zde žije fotograf Nick Olsen a jeho partnerka Lilah Horwitz, kteří se před časem rozhodli utéct od civilizace do přírody. „Ranní světlo se hodně liší od toho poledního či večerního. Chtěli jsme postavit nějaký dům tak, aby se každá tato změna projevovala i v jeho interiéru,“ vysvětluje Olsen.

Lavice:

Zdroj: homelove.cz

 Mimochodem, vybudování tohoto domku přišlo na pouhých 500 USD! „Občas to bylo trochu frustrující, protože jsme vše dělali sami. Asistovali nám jen zvědaví jeleni, lišky a králící,“ směje se Olsen.

Zdroj: homes.yahoo.com

Spousta dřeva pochází ze staré stodoly, která se na pozemku nacházela už před příchodem Nicka a Lilah. „Dokonce i zastřešení,“ říká první jmenovaný. „Byli jsme schopni to realizovat, protože jsme umělci a tvůrci. Museli jsme být vynalézaví, abychom přišli na to, jak to udělat co nejlevněji.“

Váza Le Jardin:

Zdroj: homelove.cz

Interiér je zařízen dřevěným vintage nábytkem a působí velice přátelským a útulným dojmem. Úplně nejkrásnější jsou tu prý večery. „Když zapadá slunce, všechno uvnitř je v plamenech,“ konstatovala Horwitz.

Zdroj: homes.yahoo.com

V noci je zase vnitřek domu plný světlušek, takže si připadáte, jako byste spali venku pod hvězdami. A vůbec vám prý  nevadí, že nemáte k dispozici elektřinu, plyn ani jiné výdobytky moderní doby…

Velký jídelní stůl:

Zdroj: homelove.cz

„Jednoho dne dům trochu rozšíříme, přidáme venkovní kuchyni, solární energii a další kamna na dřevo, ale momentálně nám to stačí takhle,“ uzavírají Nick a Lilah.

Zdroj: homes.yahoo.com

Co na to říkáte?