Šedá je dobrá: 6 inspirativních tipů

 

Šedá je považována za jednu z vůbec nejuniverzálnější barev, která se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru. Nevěříte? Přesvědčte se sami…

 

Přemýšlíte o tom, že byste vybraný pokoj vymalovali šedě, případně si do něj pořídili šedé závěsy, koberec či jiné bytové doplňky? A chcete, aby výsledek opravdu stál za to? Možná vás inspiruje některý z následujících interiérů, které navrhli ti nejlepší světoví designéři:

Zdroj: living.msn.com

Slavný bytový dekoratér Bruce Shostak použil šedou barvu ke „změkčení“ tohoto obývacího pokoje v luxusním venkovském sídle z roku 1817.

 

Zdroj: living.msn.com

V jednoduchosti je krása. Tato minimalistická koupelna je obložená chladně šedým mramorem a kromě stylové vany se v ní nachází už jen prostý stůl.

 

Zdroj: living.msn.com

Obývací pokoj newyorského domu herečky Brooke Shields. Všimněte si krásného vintage nábytku.

 

Zdroj: living.msn.com
 

Když Dave DeMattei a Patrick Wade (manažeři módni značky Lucky Brand) koupili starý dům v Beverly Hills, bylo jim jasné, že bude potřebovat důkladnou renovaci. Co říkáte na jejich jídelnu?

 

Zdroj: living.msn.com

 

Netradičně řešená vstupní hala – šedé zdi, dostatek přirozeného světla a mřížka s fotografiemi.

 

Zdroj: living.msn.com

 

Šedá v supermoderním interiéru. „Vybral jsem silné, ale neutrální barvy, abych trochu zmírnil vznešenost bytu ve prospěch větší intimity,“ vysvětluje architekt Lee F. Mindel.