Prozatímní, ale efektivní: 5 tipů, jak zakamuflovat ošklivé podlahy

 

Poškrábané parkety, potrhaná linolea, poškozené dlaždice, zničená plovoucí podlaha… co s tím?

 

I pokud nemáte dostatek finančních prostředků na opravu či rovnou kompletní výměnu podlah (nebo bydlíte v pronájmu), neznamená to ještě, že je nemůžete zamaskovat – nebo jejich ošklivost alespoň minimalizovat na přijatelnou míru. Že nevíte jak na to? Vyzkoušejte jeden z následujících tipů:

1. použijte více různých koberečků – zakrýt nevzhlednou podlahu kobercem napadne asi každého, ale „koláž“ z koberečků může vypadat mnohem lépe:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

2. vytvořte „kobercovou dlažbu“ – není to sice právě levné, ale docela efektivní. A – stejně jako v předchozím případě – originální:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

3. pořiďte si dočasnou vinylovou podlahu – toto řešení v poslední době volí čím dál tím víc lidí. Vinylové podlahy jsou totiž velmi odolné a snadno se pokládají i udržují:

 

4. zamaskujte nejošklivější části podlahy ubrusem – nyní je samozřejmě řeč o kuchyních, do kterých se koberce zase až tak moc nehodí. Oproti tomu ubrusy se v nich jak známo vyjímají skvěle – ať už na stolech či pod nimi:

 

5. položte na starý koberec laminátovou podlahou – že to zní hodně divoce? Ano, ale není to nemožné. A přestože jde o relativně drahou a časově náročnou záležitost, výsledky bývají poměrně působivé: