Proměňte svůj domov v zenový ráj

 

Chcete se doma cítit opravdu klidně a uvolněně? Poradíme vám, jak toho dosáhnout.

 

Stres je náš nepřítel – přispívá k depresím, přibývání na váze, špatnému trávení apod. V práci, ve škole, v městské hromadné dopravě… je velmi těžké mít jeho rizikové faktory pod kontrolou. Ale doma – to je o něčem úplně jiném.

Tibetská malovaná komoda:

Zdroj: homelove.cz

„Domov by mělo být místo pro relaxaci, útočiště před okolním světem,“ tvrdí interiérová návrhářka Shelly Lynch-Sparks. Pokud její názor sdílíte, ale nevíte jak na to, prostudujte si následující doporučení.

Lampička:

Zdroj: homelove.cz

Zatočte s nepořádkem –  trávíte spoustu času zoufalým hledáním různých ztracených předmětů? „Jestliže s tím dokážete něco udělat, budete mnohem šťastnější,“ říká Shelly. A my s ní souhlasíme.

Zdroj: refinery29.com

Pusťte do svého interiéru přírodu – řada studií prokázala, že rostliny mají skvělý vliv na naší psychiku. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte a přesvědčte se sami.

Zdroj: refinery29.com

Nebojte se studených barev – pro navození zenové atmosféry jsou různé odstíny modré apod. prostě skvělé. Což je taky důvod, proč se často používají třeba v lázních.

Zdroj: refinery29.com

Pořiďte si vhodná svítidla – například ta stropní jsou často příliš „drsná“ (svítí tak jasně, že způsobují bolesti hlavy). Lepší volbou mohou být stojací či stolní lampy, ideálně se stmívatelnými žárovkami.

Zdroj: refinery29.com

Preferujte symetrický design před asymetrickým – „To určitě není povinné,“ konstatovala Shelly. „Ale spousta našich klientů chce mít pokoje řešené symetricky. Vytváří to rovnováhu.“

Zdroj: refinery29.com