Proč mají kreativní lidé často chaos v domácnosti?

 

V dnešním článku se na tuto zajímavou otázku pokusíme najít odpověď.

 

Jeden ze známých výroku Alberta Einsteina zní: „Pokud je přeplněný stůl znamením přeplněné mysli, co potom značí stůl prázdný?" Podle odborníku čistý stůl značí, že jeho uživatel je málo kreativní i produktivní a má sklony k neuróze. Je tomu skutečně tak? Zdá se, že ano…

Zdroj: homelove.cz

Pojďme se společně podívat na to, co se skutečně odehrává v mysli kreativních lidí. Udělali jsme si malý průzkum a odhalil tři hlavní příčiny jejich odporu vůči perfektně uklízeným místnostem.

Zdroj: freshome.com

V chaotickém prostředí se jim lépe přemýšlí – z výsledků studie provedené odborníky z  University of Minnesota plyne, že se ty nejlepší nápady „rodí“ právě z chaosu.

 

Genialita často kráčí v ruce se šílenstvím – pakliže někdo žije obklopen nepořádkem, může jít i o důsledek toho, že je tak trochu blázen. S vysokým IQ se to rozhodně nevylučuje – spíš právě naopak.

Zdroj: freshome.com

Samotná kreativita je ve své podstatě chaotická – dejte malému dítěti lepidlo, nůžky, vodovky a pastelky a požádejte ho, ať něco vytvoří. S největší pravděpodobností se dočkáte krásného díla… a obrovského nepořádku.

Zdroj: freshome.com

Každá mince má samozřejmě dvě strany. Psychložka Kathleen Vohs z výše zmíněné University of Minnesota zjistila, že pořádek zvyšuje ochotu přispívat na charitu nebo preferovat zdravé potraviny před těmi nezdravými. Takže… je to něco za něco. Ideálním řešením může být ponechat chaosu pouze pracovnu a zbytek domácnosti uklízet.

A co vy? Jste kreativní genius? A jestli ano, tak jak to vypadá u vás doma?