Pojďme si popovídat o pokojových rostlinách

 

Zelená je barvou života. Jaké rostliny si vybrat a jak je zakomponovat do interiéru? Na tyto i další otázky vám odpoví následující článek…

 

Existují lidé, kteří sami sebe řadí k velkým milovníkům přírody. Dokážou se hodiny procházet lesem a vychutnávat si jeho krásu… přesto v jejich domácnostech nenajdete téměř žádné pokojové rostliny. Máte to podobně?

Zdroj: homelove.cz

Častým důvodem je skutečnost, že o rostliny je zapotřebí se starat, na což v dnešní uspěchané době řada z nás zapomíná. Pak, když nám jich většina uhyne, už si žádné další raději pořizovat nechceme. To je ale velká škoda, protože interiéru dokážou dodat zvláštní kouzlo a neopakovatelnou atmosféru (například taková stěna z rostlin vypadá opravdu báječně). Jak tedy na to?

Zdroj: plushemisphere.com

Klíčem k úspěchu je vybrat si ty správné druhy. Pokud máte malé děti, které v nestřežených chvílích s oblibou přežvykují listí, nepochybně si nepořídíte cokoliv byť jen trošku jedovatého. Do malých prostor zase nebudete cpát rostliny, které dosahují takových rozměrů, že váš pokoj za chvíli promění v neproniknutelnou džungli. Atd.

Zdroj: decor8blog.com

V této souvislosti rovněž stojí za zmínku, že mnohé druhy fungují jako vynikající čističky vzduchu. Ukázkovým příkladem může být kapradí, antúrie, filodendron či populrní fíkus malolistý. Palmy jsou zase velmi majestátní. Orchideje zkrášlí váš domov pestrými barvami svých květů, ale není jednoduché je pěstovat. Oproti tomu kaktusy a sukulenty nevyžadují téměř žádnou péči.

Zdroj: decor8blog.com

Pokud už jste si vybrali, zbývá zodpovědět ještě jednu otázku – kam s nimi? V první řadě je zapotřebí respektovat nároky rostliny na světlo. Dál už je to v podstatě na vás. My máme rádi především závěsné květináče, ovšem fantazii se meze rozhodně nekladou. Hodně zajímavá může být i kombinace s vázami plnými řezaných květin.

Zdroj: decor8blog.com

Nezapomínejte však na to, že nádoby na rostliny by měly se zbytkem interiéru ladit, nikoliv v něm působit jako pěst na oko. V případě, že dáte víc rostlin na jedno místo (třeba stolek) musíte je rovněž vhodně uspořádat.