Osvěžte, zrenovujte a přeorganizujte svůj obývací pokoj (2/2)

 

Konec roku 2015 se rychle blíží. Chcete-li přivítat nový rok v novém obývacím pokoji, máte nejvyšší čas se do toho pustit.

 

V dnešním druhém dílu naší minisérie (první díl naleznete zde) vám přinášíme další čtyři tipy na úpravu obývacího pokoje, jejichž autorkou je profesionální organizátorka Liz Jenkins z Tennessee. Nejprve uzavřeme téma renovace a následně se vrhneme na organizaci.

Stůl s šuplíkem:

Zdroj: homelove.cz

Renovace

Aktualizujte svítidla – ať už chcete mít v obýváku víc světla nebo naopak intimnější atmosféru, nové stojací lampy, lustry, stolní lampičky… dokážou zcela změnit jeho vzhled. A právě o to jde.

Etnická závěsná lampa na svíčku:

Zdroj: homelove.cz

Organizace

Určete funkci – rozhodněte se, k čemu váš obývací pokoj bude primárně sloužit. Jaké aktivity se v něm budou odehrávat? Bude se zde scházet vaše rodina? Nebo ještě žádnou nemáte, takže by se mělo jednat spíš o „mediální místnost“ či domácí kancelář?

Zdroj: blog.potterybarn.com

Rozdělte prostor do několika zón – pokud jste dospěli k tomu, že toužíte po multifunkčním obýváku, klidně si ho zařiďte. Dávejte si však dobrý pozor na to, aby nepůsobil příliš chaoticky. DVDčka by se měla nacházet co nejblíže u televize, prostírání a skleničky u baru apod.

Barová industriální židle:

Zdroj: homelove.cz

Zbavte se nepotřebných věcí – police a šuplíky se často stávají skládkami různých zbytečností. Vytáhněte je, přeberte, vyhoďte vše co je rozbité a prodejte/darujte vše co už nechcete. „Třeba z dekorativních předmětů byste měli mít v pokoji pouze ty, které máte opravdu rádi a přinášejí vám radost a potěšení,“ říká Jenkins.