Osvěžte, zrenovujte a přeorganizujte svůj obývací pokoj (1/2)

 

Konec roku 2015 se rychle blíží. Chcete-li oslavit Silvestr v novém obývacím pokoji, máte nejvyšší čas pustit se do práce.

 

Obývací pokoj patří mezi nejpoužívanější místnosti v domácnosti a úpravy jeho interiéru je proto zapotřebí provádět velmi citlivě. Pokud si nejste jisti jak na to, jistě oceníte následující tipy od profesionální organizátorky Liz Jenkins z Tennessee.

Starožitná skříňka s kasičkou Bali:

Zdroj: homelove.cz

Osvěžení

Přidejte další barvu – máte v obýváku malou stěnu či třeba koutek s krbem? Tak ji/ho vymalujte nějakou zajímavou barvou (nemusí nutně být kontrastní). Nebo nakupte barevné dekorativní polštářky, vázy, koberečky… „Dokonce i stínidla mohou místnosti dodat nový vzhled,“ říká Liz.

Polštář pletený - modrý:

Zdroj: homelove.cz

Ukliďte – „Často svým klientům doporučuji odstranit z pokoje všechno, co není opravdu důležité. Pak si mohou udělat pořádek v dekorativních předmětech a ty, které je už tak neoslovují, někomu darovat či prodat,“ vysvětluje Jenkins. „Jakmile jsou zbylé věci zpátky na svých místech, lehce identifikují mezery v dekoru a zaplní je něčím novým.“

Zdroj: blog.potterybarn.com

Renovace

Pořiďte si vestavěné poličky či skříně – jsou velmi praktické a navíc dobře vypadají. Že nejste zrovna domácí kutilové? V tom případě si zavolejte na pomoc odborníky. Věřte tomu, že tato investice se vám opravdu vyplatí.

Stolek kovový:

Zdroj: homelove.cz

Obměňte „hardware“ – koupě nového konferenčního stolku, pohovky apod. představuje jeden z nejjednodušších způsobů, jak změnit celkovou atmosféru pokoje. Hlavně se nebojte kontrastů (nejen mezi barvami, ale i designovými styly).

Mísa dřevěná barevná:

Zdroj: homelove.cz