Originální dekorace: Kameninové nádoby

 

Jakmile se masově rozšířily ledničky, bylo už zbytečné ukládat některé potraviny do chladných sklepů či spižírn. Kameninové nádoby se tak začaly používat k dekorativním účelům.

 

Interiéry zkrášlené starými kameninovými nádobami poutají zaslouženou pozornost a dokážou okouzlit i jedince, kteří milují modernismus. Mnoho z nich totiž vyrůstalo na venkově a tyto nádoby jim připomínají časy jejich dětství.

 

„Některé kameninové nádoby jsou tak krásně zdobené, až se člověk zdráhá věřit, že měly čistě praktickou funkci. Ale je tomu skutečně tak. Kamenina se vyráběla v široké škále velikostí i dezénů, nicméně všechny se používaly pro přepravu a uchování různých tekutin, masa, obilí či nakládané zeleniny,“ uvedl Tom Baker z Dig Antiques.

Z této nádoby její majitelé udělali květináč. Červené křídlo značí, že byla vyrobena americkou společností Red Wing Stoneware:

Zdroj: houzz.com

 

Kamenina se pochopitelně hodí hlavně do kuchyní/jídelen. Skvěle vynikne v kombinaci s vintage nábytkem:

Zdroj: houzz.com

 

Sbírka nádob s kobaltově modrými vzory. Samostatnou zmínku si zaslouží také zlatý kohout nad umyvadlem:

Zdroj: houzz.com

 

Opravdu velké kousky lze například umístit do předsíně a odkládat do nich deštníky, vycházkové hole atp.:

Zdroj: houzz.com

 

Další možnost – kamenina v obývacím pokoji. Ale pozor, manipulace s nádobami těchto rozměrů je poměrně obtížná, a to i když disponují držadly:

Zdroj: houzz.com