Originální apartmán v New Yorku

 

Tohle tu ještě nebylo! Byt, který si dnes prohlédneme, byl navržen speciálně pro jedince posedlé zdravým životním stylem.

 

Tento apartmán se nachází ve West Willage – v historicky prvním bytovém domě, který kdy postavila společnost Delos. Ta se zaměřuje na oblast zdravého bydlení.

Barová industriální židle:

Zdroj: homelove.cz

Delos během šesti let vyvinula tzv. „WELL Building Standard“, zahrnující řadu úžasných vychytávek – například podlahy, které pomáhají vašim zádům nebo účinné čističky vzduchu. „WELL Building Standard je použitelný pro všechny typy budov včetně hotelů, kanceláří, škol, komunitních center i nemocnic,“ říká zakladatel firmy Paul Scialla.

Váza bílá:

Zdroj: homelove.cz

Podívejme se společně na to, jak takový typický „zdravý apartmán“ vypadá.

Masivní vyřezávaný stůl:

Zdroj: homelove.cz

Vzduch je čištěn pomocí UV Air Sanitizer (likviduje bakterie) a Particle Filter (zachycuje alergeny). V interiéru je samozřejmě spousta pokojových rostlin:

Zdroj: wellandgood.com

V některých místnostech se nacházejí EMF štíty poskytující ochranu před tzv. elektromagnetickým smogem. Ani klavír tu není jen tak – muzikoterapie je přece super:

Zdroj: wellandgood.com

Podlahy jsou navrženy pro „maximální podporu zad“. Samostatnou zmínku si zaslouží také programovatelné dávkovače vůní:

Zdroj: wellandgood.com

Kuchyně je mj. vybavena vysoce výkonným odsavačem par a pracovními deskami s antibakteriální úpravou. High-tech sedimentační filtr zaručuje, že každá kapka vody z kohoutku je křišťálové čistá:

Zdroj: wellandgood.com

Na koupelně se rozhodně nešetřilo. Parní sprcha, vířivka, sauna, chromoterapeutická světla, „akupresurní stezka“… co víc si přát:

Zdroj: wellandgood.com