Okenní příslušenství, díky kterému výrazně ušetříte za elektřinu: 5 skvělých tipů

 

Máte pocit, že vaše účty za elektrický proud jsou příliš vysoké? Pak je nejvyšší čas něco s tím udělat!

 

Zkrášlí vaše okna, vylepší interiér a ochrání ho před nadbytkem slunce a navíc sníží náklady na elektřinu. O čem je řeč? O markýzách, závěsech, záclonách… ovšem vyrobených z těch správných materiálů a umístěných na těch správných místech. Pokud si nejste jisti jaké okenní příslušenství je pro vás nejvhodnější nebo si nevíte rady s jeho montáží, nezoufejte – poradíme vám.

1. rolety – jeden z nejjednodušších a současně nejefektivnějších způsobů, jak ušetřit za elektrickou energii. Důležitá je především správná instalace – rolety by měly co možná nejvíc přiléhat ke sklu a současně dosahovat ke zdi pod okny.

Zdroj: houzz.com

 

2. markýzy – sníží solární tepelný zisk až o 65% (okna situována na jih) nebo o 77% (okna situovaná na západ). Jde o vynikající ochranu proti slunci, používanou především v teplých klimatických oblastech.

Zdroj: houzz.com

 

3. závěsy – platí pro ně v zásadě totéž co pro rolety. V ideálním případě by měly být natolik dlouhé, aby sahaly od garnyže (či od stopu) až na podlahu. Mimochodem, při prohlížení následující fotografie si všimněte i nádherného vintage nábytku...

Zdroj: houzz.com

 

4. reflexní a termoizolační folie – pokud žijete v podnebí charakteristickém krátkými zimami, jsou pro vás folie jasnou volbou. Doporučujeme zejména stříbrné, zrcadlové folie – svému účelu poslouží lépe, než ty průhledné.

Zdroj: houzz.com

 

5. okenní zástěny ze síťoviny (mesh) – výrazně snižují tepelný zisk z difuzního (rozptýleného) slunečního záření. Odborníci radí namontovat je na vnější rám tak, aby pokrývaly celé okno.

Zdroj: houzz.com