Od zrušené továrny k modernímu domovu

 

Dnes si prohlédneme jeden velmi malý, ale současně mimořádně povedený loft.

 

Tento loft se nachází v Moskvě, v areálu staré „Danilovskaya Manufactory“. Disponuje podlahovou plochou pouhých 40 metrů čtverečních a podle očekávání je zařízen v industriálním stylu.

Barová industriální židle:

Zdroj: homelove.cz

Vzhledem k jeho rozměrům designéři nechtěli použít jakoukoliv vnitřní příčku. Jediným prostorem, který byl pomocí stěny oddělen od obytné zóny, je koupelna. Díky tomu byt působí mnohem prostornějším dojmem.

Industriální konferenční stůl:

Zdroj: homelove.cz

Obýváku/kuchyni/jídelně dominuje velký vintage jídelní stůl, který plní rovněž funkci domácího baru. Zdi z neomítnutých cihel navozují pocit pohody a bezpečí a odkazují na průmyslovou minulost domu:

Zdroj: decoist.com

Samostatnou zmínku si zaslouží i prvky, které interiéru dodávají moderní ráz - například kuchyňská linka, otevřené plovoucí police či praktické mini pohovky:

Zdroj: decoist.com

Ložnice je situována v jednom z výklenků. Manželská postel, krabice sloužící k odkládání různých předmětů, dřevěné aranžérské torzo… a elegantní krbová kamna. Co víc si přát?

Zdroj: decoist.com

Do prakticky pojaté koupelny se kromě designového volně stojícího umyvadla vešla i pračka:

Zdroj: decoist.com

WC se nachází hned vedle luxusního sprchového koutu. Pokud potřebujete šetřit doslova každým centimetrem, jde o skvělé řešení:

Zdroj: decoist.com