Obývací pokoj podle Christine Dovey

 

Chystáte se zařizovat nový obývací pokoj nebo byste rádi trochu vylepšili ten stávající? Máme pro vás skvělou inspiraci!

 

Christine Dovey je talentovaná stylistka, dekoratérka a umělkyně. Po narození druhého dítěte ukončila svou učitelskou kariéru a v roce 2010 spustila blog Bijou and Boheme. Její úvahy o designu, módě a umění si rychle získaly velkou oblibu a pomohli ji „umést cestičku“ k práci v oblasti navrhování interiérů.

Konferenční stolek:

Zdroj: homelove.cz

V případě tohoto obývacího pokoje se Christine rozhodla vsadit na oblíbenou kombinaci starých a nových prvků. „Šlo mi o to, aby nic nepůsobilo příliš drahým dojmem. Stejně tak jsem ovšem chtěla do pokoje začlenit vintage nábytek, které by jí dodal útulnou a klidnou atmosféru,“ vysvětluje.

Zdroj: stylemepretty.com

Jedním z prvních kousků, které Christině padly do oka, byla elegantní šedá pohovka. K té umístila dva krásné krychlové stolky a na ně postavila lampy pocházející z místního vintage obchůdku. Celkový výtečný dojem podtrhávají hedvábné závěsy zavěšené na mosazných garnyžích:

Zdroj: stylemepretty.com

Jako další Christinu zaujal antický pozlacený gauč. „Jakmile jsem ho viděla, bylo mi jasné, že bude udávat tón celé místnosti,“ uvedla. A nutno podotknout, že se ve svém odhadu nezmýlila:

Zdroj: stylemepretty.com

Samostatnou zmínku si bezpochyby zaslouží i koberec inspirovaný marockým stylem, pohodlné vintage ušáky (ovšem se zbrusu novým čalouněním) a úžasný koktejlový stolek:

Zdroj: stylemepretty.com