Nové trendy v interiérových barvách

 

Chystáte se malovat či pořizovat nový nábytek a zajímá vás, jaké barevné kombinace jsou momentálně „IN“? Přečtěte si následující článek…

 

Jak ukazují fotografie v různých magazínech o bydlení (popřípadě na tematických ezinech), lidé v poslední době preferují především klidné a hluboké barvy. Největší oblibě se těší fialové odstíny, modré odstíny a neutrální odstíny.

Tyto barvy se obvykle kombinují dvěma odlišnými způsoby:

1. stěny místností vymalujeme světlými, neutrálními odstíny. Co se týče koberců, bytových doplňků, uměleckých děl, nábytku… nebojíme se experimentovat s výraznými barvami.

2. stěny místnosti vymalujeme tmavými, hlubokými odstíny. Vybavení bytu/domu pořídíme v barvách, které s nimi budou dobře ladit.

Fialové odstíny – například Radiant Orchid, barva roku 2014 u společnosti Pantone. Klíčem k úspěchu je nepoužívat těchto odstínů příliš mnoho najednou. Mnohem lépe působí v kontrastu s jinými barvami, zejména bílou.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Modré odstíny – k tmavě modré se opravdu hodí žlutá a zlatá. Kromě žlutého nábytku, zlatých závěsů apod. jsou tedy ve hře i různé doplňky vyrobené z materiálů jako je mosaz nebo měď.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Neutrální odstíny – odstíny bílé (v současnosti je populární zejména slonovinová kost) jsou nejlepšími přáteli příznivců minimalistického stylu bydlení. V bíle vymalovaném pokoji skvěle vynikne dřevěný vintage nábytek, vůbec nemluvě o dřevěném stropu/podlaze. Samostatnou zmínku si zaslouží také odstíny béžové.

Zdroj: apartmenttherapy.com