Nízký ale prostorný domek v Portlandu

 

V tomto rodinném domku, patřícím Brianovi a Jill Fahertyovým, to vypadá tak trochu jako ve skladišti. Zajímá vás proč?

 

Brian je vlastníkem Schoolhouse Electric & Supply Co., tedy společnosti vyrábějící svítidla a další bytové doplňky. A většina fotografií pro firemní katalog byla pořízena právě u něj doma. Domek je současně místem, kde se testují nové výrobky a kde Brian a Jill vychovávají své tři děti.

 

Nikoho tak asi nepřekvapí, že většina věcí v interiéru je v neustálém pohybu. Hlavním kritériem při výběru nábytku proto nebyl vzhled, ale funkčnost. Například obývacímu pokoji dominuje úplně obyčejná pohovka z Ikey:

Zdroj: nicety.livejournal.com

„Rádi bychom si pořídili něco přepychovějšího. Ale se třemi dětmi? Jak dlouho myslíte, že by nám vydržela například kožená sedačka, než bychom jí museli nechat přepolstrovat?“ ptá se Brian a dodává: „Nechceme mít strach o náš gauč. Žijeme tu.“

Jídelní koutek. Černé židle pěkně ladí s nohami stolu a okenními rámy. Všimněte si, že všechny stěny i stropy jsou obložené:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Ve velké bílé kuchyni můžete mimo jiné obdivovat stylový domácí minibar:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Geniální - pracovní koutek ve výklenku! Úlohu psacího stolu plní krásná deska se šuplíky. Za pozornost stojí také elegantní černo-zlatý koš na odpadky:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Hlavní ložnice. Manželská postel se nachází přímo naproti obrovskému oknu vedoucímu na zahradu. Díky tomu je místnost plná přirozeného světla:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Venkovní posezení se nachází v prostoru ze tří stran chráněném domem. Masivní stůl a lavice, zahradní křesla, krb…co víc si přát:

Zdroj: nicety.livejournal.com