Návod: Vyrobte si závěsnou květinovou dekoraci nad jídelní stůl

 

Milujete bydlení v přírodním stylu? V tom případě je dnešní návod určen přesně pro vás!

 

Řezané květiny drtivá většina lidí zkrátka jen umístí do vázy a následně někde vystaví. To je ovšem velká škoda – dají se z nich totiž udělat překrásné (byť dočasné) dekorace.

Velký jídelní stůl:

Zdroj: designsponge.com

K tvorbě této konkrétní budete potřebovat vhodné druhy rostlin (například kapradiny, jasmín, břečťan, tulipány, růže, lilie, tavolník a tak dále), drátěné kruhy (můžete samozřejmě použít menší počet než je na fotografiích a celou dekoraci tak zjednodušit), plastové stahovací pásky, zelený drát, ostré nůžky a provázky.

Samorost v rámu:

Zdroj: homelove.cz

Postup je jednoduchý:

1) Rozložte si požadovaný počet drátěných kruhů po podlaze a spojte je dohromady pomocí stahovacích pásků.

Zdroj: designsponge.com

2) Kruhy, které se nacházejí nejvýše, protáhněte provázky. Pak celou konstrukci zavěste nad jídelní stůl (pokud nad ním nemáte žádné trámy, budete muset do stropu navrtat háky).

Zdroj: designsponge.com

3) Nyní si nachystejte dostatečné množství drátu a nůžky, stoupněte si na židli a začněte kruhy „obalovat“ zelenými rostlinami (kapradinami, břečťanem…). Drátem určitě nešetřete – stonky je ke kruhům zapotřebí přichytit důkladně, aby se později nezačaly uvolňovat!

Zdroj: designsponge.com

4) Zastrkejte do zeleně květiny. Při práci dekoraci průběžně kontrolujte (z obou stran!), abyste se ujistili, že jsou rozmístěny rovnoměrně. Pak už jen o pár kroků ustupte, abyste se mohli pokochat svým dílem.