Návod: Udělejte si krásnou dekoraci ze sušených květin

 

Milujete řezané květiny, ale vadí vám, že rychle uvadají? Vylisujte je... a následně použijte k tvorbě zajímavého bytového doplňku.

 

Lisování představuje jeden z nejsnazších způsobů, jak uchovat krásu květů. Je však dobré si uvědomit, že kromě tradičního herbáře si ze sušených rostlin můžete udělat i řadu dalších věcí – například stylovou dekoraci.

Květinový stolek:

Zdroj: homelove.cz

K výrobě této konkrétní budete potřebovat vylisované květiny, nůžky, barevný papír, list modelářské pěny ("craft foam"), špendlíky (ideálně entomologické), pinzetu, prosklený či neprosklený rámeček odpovídajících rozměrů (špendlíky by neměly přesahovat přes jeho okraj) a lepidlo.

Váza dřevěná zlato-černá 31 cm:

Zdroj: homelove.cz

Postup je úplně jednoduchý – dekorační pěnu a papír nastříhejte na velikost, která se vejde do zvoleného rámu a postupně vlepte dovnitř (doporučujeme použít dvě vrstvy pěny).

Zdroj: designsponge.com

Nyní se můžete pustit do aranžování květin (pinzeta vám umožní s nimi snadno manipulovat). Jakmile budete s jejich rozložením spokojeni, zafixujte je pomocí entomologických špendlíků.

Zdroj: designsponge.com

Tip: Některé květiny mohou mít tendenci při propichování praskat. Proto je lepší podložit je malým kouskem polystyrenu, což vám rovněž usnadní jejich následné polohování do různých výšek (na špendlících).

Zdroj: designsponge.com

A máte hotovo. Teď už zbývá jen  vybrat pro vaši květinovou dekoraci to pravé místo, na kterém patřičně vynikne.