Nádherný loft v prostorách bývalé továrny

 

Dřevěná vana? Postel z prken pocházejících z opuštěného mlýna? V tomto originálně pojatém loftu toho můžete obdivovat ještě mnohem víc!

 

Patříte-li k příznivcům industriálního stylu bydlení, otevřeli jste si ten správný článek. Tento nádherný loft se nachází v Portlandu a vznikl rekonstrukcí původních továrních prostor. Ta zabrala neuvěřitelných 12 let. „Jediné, co jsem tu nechala, byly staré trámy. Všechno ostatní muselo pryč,“ uvedla jeho majitelka Kursteen Salter Price.

 

Dnes byt disponuje obytnou plochou 222 metrů čtverečních a zahrnuje tři ložnice a dvě koupelny. Kromě Kursteen ho obývá i její manžel a dvě děti ve věku 4 a 7 let. Většina nábytku a doplňků pochází z okolních vintage krámků. „Čím víc promáčklin a odřenin, tím lépe. Dává jim to charakter,“ konstatovala Kursteen.

Obývák je pochopitelně částečně spojený s kuchyní a jídelnou. Kovová sedací souprava, houpací křeslo, krb… perfektní:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Kuchyně je od jídelního koutku oddělená pomocí stěny EcoResin. Tyto skvěle vypadající panely se vyrábějí v Kanadě a obsahují různé přírodniny (například větvičky a trávu zalitou pryskyřicí):

Zdroj: nicety.livejournal.com

Stěny pracovny jsou vymalovány tyrkysovou barvou. Bílý psací stůl kontrastuje s tmavou podlahou. Židle oproti tomu ladí s obrazem a rámem obrazu:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Tak takhle nějak by měla vypadat industriální ložnice. Takzvané diamantové plechy (samozřejmě rezavé), postel s přivařenými vintage kolečky atd.:

Zdroj: nicety.livejournal.com

Centrální koupelně dominuje tradiční japonská vana z cedrového dřeva. „Máme japonské příbuzné a navíc jde o skvělý způsob relaxace,“ vysvětluje Kursteen. Všimněte si zdi pokryté černými oblázky:

Zdroj: nicety.livejournal.com