Mama Campo

 

Pokud se někdy vypravíte do Madridu, určitě navštivte i tuto unikátní restauraci nacházející se v těsné blízkosti Plaza de Olavide.

 

Mama Campo je ovšem mnohem víc, než jen restaurace. Jedna místnost je totiž vyhrazená pro prodej potravin z ekologické produkce a další pro prodej výrobků určených malým dětem.  Teprve ve třetí místnosti si můžete vychutnat tradiční španělskou kuchyni.

 

Není bez zajímavosti, že na realizaci interiéru Mama Campo se podílelo více než dvacet umělců. Práce koordinoval fotograf Manolo Yllera, který kladl důraz na použití přírodních a ekologických materiálů – bambusu, jutových vláken atp.

Restaurace navržená studiem QATAY arquitectura ecosocial se může pochlubit překrásným dřevěnou podlahou i stropem s falešnými suky. Samostatnou zmínku si zaslouží také povrchová úprava stěn:

Zdroj: archiportale.com

 

V Mama Campo můžete mj. obdivovat  originální stropní a nástěnná svítidla:

Zdroj: archiportale.com

 

Barový pult. Židličky s „měděnými“ opěradly a sedáky, zlatý květináč, otlučený dekorativní talíř… co dodat:

Zdroj: archiportale.com

 

Designéři se nebáli experimentovat a zkoušet nové způsoby aplikace materiálů jako jsou tvrdá vlákna cukrové třtiny nebo sláma:

Zdroj: archiportale.com

 

Restaurace je laděná do neutrálních barev přírodního dřeva. Nechybí však ani kontrastní prvky – například jasně žluté či červené židle:

Zdroj: archiportale.com