Lemongrass – kouzelná restaurace v Indonésii

 

Pokud se někdy dostanete na Jávu, určitě si vyhraďte i čas na návštěvu této restaurace. Garantujeme, že nebudete zklamáni.

 

Lemongrass se nachází v provincii Jawa Barat (Západní Jáva) - konkrétně v městečku Bogoru. V jejím bezprostřední okolí naleznete řadu významných památek jako Presidential Bogor Palace či Bogor Botanical Garden (jedna z nestarších a největších botanických zahrad na světě).

Komoda vyřezávaná:

Zdroj: homelove.czm

Tato úžasné restaurace se rozkládá na ploše o velikosti 1300 metrů čtverečních. Její autor – designér Leo Einstein Franciscus – se při své práci nechal inspirovat právě krásami Bogoru. „Mělo jít o skutečný tropický ráj, který bez problémů splyne s okolním prostředím,“ vysvětluje.

Váza Bali - 38 cm:

Zdroj: homelove.cz

Lemongrass je rozdělena do čtyř hlavních sekcí – hlavní vnitřní jídelna, venkovní jídelna, vnitřní jídelna v druhém patře a střešní jídelna (každá z nich má svá specifika, která si ve stručnosti popíšeme v následujících řádcích). Při vstupu do areálu musíte projít úzkým koridorem, představujícím „stezku v džungli“.

Zdroj: archdaily.com

Pokud jde o nábytek, Leo použil krásné kousky indonéské výroby - samozřejmě v tropických barvách. Samostatnou zmínku si zaslouží také povedené podlahy z rozličných materiálů (dřevo, terakot, terazzo apod.).

Zdroj: archdaily.com

Součástí hlavní vnitřní jídelny je i velká otevřená kuchyně, ve které v případě zájmu můžete pozorovat přípravu vybraného pokrmu.

Zdroj: archdaily.com

Venkovní jídelna se rozkládá v bezprostřední blízkosti nádherného bazénu.

Zdroj: archdaily.com

Jídelna ve druhém patře volně přechází ve venkovní prostor (není zde žádná ostrá hranice). Smyslem je, abyste se v ní cítili co nejblíže přírodě.

Zdroj: archdaily.com

Zbývá nám zmínit ještě střešní jídelnu, která nabízí úchvatné výhledy do okolní krajiny. Zvlášť nezapomenutelný zážitek vás čeká v případě, že na ní budete stolovat při západu slunce.

Zdroj: archdaily.com