Krásná farma ve Švédsku

 

Mezi městečky Säter a Borlänge leží malebná vesnice Gustavus, ve které majitelka této nemovitosti - Helena Blom – vyrůstala...

 

Když oba její rodiče zemřeli, Helena se rozhodla do Gustavusu vrátit. „Máma byla dlouhou dobu nemocná, a jakmile odešla, přemýšlela jsem o tom, co s tím domem budu dělat. Právě jsem dokončila studium na vysoké škole a už několik let měla vážný vztah, takže jsme si s přítelem hledali společné bydlení. Nakonec jsme dospěli k závěru, že bychom farmu mohli převzít a nikdy toho nelitovali,“ vzpomíná Helena.

Zdobený set:

Zdroj: homelove.cz

Krátce po přestěhování mladí milenci zjistili, že farmu je zapotřebí kompletně zrekonstruovat. Protože Göran je velmi šikovný a vynalézavý, pustili se do toho sami. „Sice nám to zabralo pět let, ale bavilo nás to. Dobře si pamatuji na den, kdy jsme zbourali první zeď. Byl to pro mě velký okamžik,“ uvedla Helena.

Nejprve přišla na řadu kuchyně. Pod nevzhledným vinylem a starým kobercem Helena a Göran objevili krásná dřevěná prkna, která stačilo jen nově nalakovat:

 

Zdroj: lantliv.com

 

Všechny místnosti jsou zařízené ve venkovském, rustikálním stylu a laděné do bílé barvy. V téhle můžete mj. obdivovat neobvyklou dekoraci - jezdeckého sedlo:

Zdroj: lantliv.com

Obýváku dominuje nádherná, osmdesát let stará pohovka značky Chesterfield. Za pozornost stojí také hnědá vintage komoda:

Zdroj: lantliv.com

Originálně pojatá ložnice. Místo klasické postele se zde nacházejí vyřazená nemocniční lůžka:

Zdroj: lantliv.com

Rekonstrukce respektovala původní charakter budovy. Velkou proměnou prošla i zahrada:

Zdroj: lantiv.com