Kombinování barev podle Jessicy Helgerson

 

V dnešním článku se podíváme na jednu opravdu atypickou jídelnu – tentokrát z hlediska kombinování barev.

 

Jessica Helgerson je úspěšná interiérová designérka z Portlandu (Oregon). Jídelnu, kterou vidíte na fotografiích níže, navrhla pro jistou rodinu žijící v Brooklynu. Místnost vás už na první pohled zaujme svým neobvyklým barevným pojetím – a právě o barvách bude v následujících odstavcích řeč.

Barevná komoda:

Zdroj: homelove.cz

„Klienti si přáli něco opravdu originálního, co by současně působilo veselým dojmem,“ vysvětluje Jessica. „A my jsme jim samozřejmě chtěli vyhovět.“

Jídelní stůl:

Zdroj: homelove.cz

Asi největším oříškem byla skutečnost, že inkriminovaná jídelna měla být spojená s obývákem. Designéři se nakonec rozhodli umístit ji do přízemí a vytvořit tzv. „rodinný pokoj“ plný kontrastů. Což se jim nepochybně povedlo.

Zdroj: designsponge.com

Místnosti dominuje červenobílá pokojová stěna. Všimněte si toho, že  Jessica použila hned několik odstínů červené. Za pozornost stojí také nelakované stropní trámy a tyrkysové jídelní židle.

Zdroj: designsponge.com

„Miluji kombinaci červené a tyrkysové,“ říká Helgerson. „Prostě vypadají opravdu dobře. Co se týče trámů, chtěli jsme tu mít i nějaké přírodní – drsné a zemité – prvky, které by kontrastovaly s těmi naleštěnými moderními. Jinak by výsledek mohl působit příliš sterilně.“

 

Zdroj: designsponge.com

 

Závěrem se podívejme ještě na lustr. Ten pochází z dílny Davida Weeke a Jessica ho zvolila především kvůli tomu, že svým vzhledem skvěle podtrhuje celkovou hravou, smělou a veselou atmosféru místnosti.