Je černá novou bílou?

 

Černá barva se u bytových designérů těší stále větší oblibě. Stane se v dohledné době novou bílou? Odpověď na tuto zajímavou otázku se dozvíte v následujícím článku.

 

Mnoho lidí si stále nedokáže představit, že by měli mít vymalované pokoje jinou, než bílou barvou. Bílé interiéry jsou prý elegantní, vzdušné… a nezřídka kdy taky značně nudné. Možná právě proto švédská interiérová stylistka Lotta Agatton tvrdí, že novou bílou by se už letos mohla stát černá.

Dekorace na zeď

dekorace na zeď

Jako ukázkový příklad toho, jak může moderní černý interiér vypadat, nám dobře poslouží tato francouzská domácnost, ve které jsou tmavou barvou vymalovány téměř všechny stěny. Co si o tom myslíte?

Zdroj: style-files.com

 

Některé místnosti působí možná až příliš ponuře. Na druhé straně – je to nepochybně originální i stylové.

 

Zdroj: style-files.com

 

Tohle už je o něco lepší. K černé se zlatá opravdu hodí, nemyslíte?

 

Zdroj: style-files.com

 

Černobílá kuchyně je plná kontrastů (bílá stěna X černá kuchyňská linka, bílý pracovní pult X černá boční stěna atd.). Všimněte si překrásného vyřezávaného vintage stolku.

 

Zdroj: style-files.com

 

Opět kuchyně - tentokrát pohled na výše zmíněnou černou boční stěnu, díky které místnost vypadá širší. Celkový dojem umocňuje lesklá černá tapeta, jejíž vzor imituje kachličky.

 

Zdroj: style-files.com

 

Na moderním konferenčním stolku stojí různé vintage nádoby. Vyřazená laboratorní baňka je využívána jako váza.