Jak správně vybrat záclony a závěsy

 

Chystáte se kupovat nové záclony a závěsy? Poradíme vám…

 

Výběr vhodných záclon/závěsů řada lidí podceňuje – ke své vlastní škodě. Záclony/závěsy totiž představují důležitý prvek, který má značný vliv na celkový vzhled místnosti. Samozřejmě - ne každý má dost peněz na to, aby si mohl pořídit nějaké přepychové kousky (totéž ostatně i pro koberce a další bytové doplňky). To ale rozhodně neznamená, že byste měli sáhnout po prvních záclonách/závěsech, které vám přijdou pod ruku. Jak tedy na to?

Dekorace L - Bílá hvězdice:

Zdroj: homelove.cz

Záclony/závěsy by měly být jakýmsi přirozeným „rozšířením“ té které místnosti. Spousta lidí to však neřeší a však do všech pokojů pořídí jeden a ten stejný typ. V některých domech to sice může fungovat, ale pokud jsou různé místnosti zařízené v různých stylech, výsledek bude hrozný.

Zdroj: decoist.com

Atmosféře interiéru je zapotřebí přizpůsobit i způsob zavěšení záclon/závěsů. Je váš obývák pojatý ve viktoriánském duchu? Nebo naopak patříte k příznivcům moderního minimalismu? Zvolte takovou variantu, která nejlépe podtrhne celkový dojem.

Zdroj: decoist.com

Pokud jde o barvu záclon/závěsů, ta se zbytkem místnosti může jak ladit, tak kontrastovat. Záleží na tom, jakou variantu preferujete. V zásadě totéž platí i pro vzory a textury.

Zdroj: decoist.com

A ještě jedna rada závěrem - nezapomínejte, že záclony/závěsy mají plnit nejen dekorační, ale i praktickou funkci. Tedy chránit vaše soukromí před zvědavými pohledy, poskytovat zastínění či úplné zatemnění interiéru atd.

Zdroj: decoist.com