Jak se bydlí ve školním autobusu

 

Vybavte autobus dřevěnými podlahami, na míru vyrobeným nábytkem a LED osvětlením… a můžete vyrazit na cesty!

 

Alyssa Pelletier a Will Hitchcock žijí každou chvíli někde jinde. Ještě relativně nedávno si užívali výhledu na Elwžskou přehradu ve státě Washington, ale pak „zvedli kotvy“ a přemístili do West Yellowstone v Montaně.

Zdroj: houzz.com

„Nemáme žádný skutečný cíl. Prostě se jen tak touláme po Státech a hledáme nové hrůzu nahánějící hory, které bychom mohli pokořit na našich kolech nebo divoké řeky, které bychom mohli sjet na kajacích,“ říkají.

Židle kovová:

Zdroj: homelove.cz

Aby Alyssa a Will mohli vést takto svobodný a bezstarostný život, potřebují odpovídající dopravní prostředek, ve kterém se dá i bydlet. Většina lidí by si pravděpodobně pořídila karavan, ale oni se rozhodli být originálnější – za 5500 USD si koupili školní autobus a dalších 30 000 USD investovali do jeho úprav.

Zdroj: houzz.com

Výsledný „pojízdný dům“ vypadá prostě báječně. Disponuje nejen kuchyňkou, jídelním koutkem a ložnicí, ale dokonce i „domácí kanceláří“ (široký pracovní stůl + dva počítače). Nechybí ani miniaturní koupelna/WC. Elektřinu dodávají tři solární panely, nabíjejí baterie ukryté pod autobusem.

Dřevěná mísa 70 cm:

Zdroj: homelove.cz

„Kuchyně je ještě větší, než ta co jsme měli v našem prvním bytě,“ říká Pelletier. „Pracovní deska je umístěna trochu výš, než bývá obvyklé, aby se pod ní vešla podpultová chladnička. Pak tu máme propanový ohřívač na vodu, malou troubu, ve které se dá i rožnit, sporák atd.“

Zdroj: houzz.com

Interiér je zařízen praktickým nábytkem, který poskytuje spoustu úložného prostoru. Univerzální židle značky Eames podle potřeby slouží buď jako kancelářské nebo jako jídelní.

Police:

Zdroj: homelove.cz

Samostatnou zmínku si zaslouží také „garáž“, přístupná pouze ze zadních nouzových dveří. Tady Will a Alyssa přechovávají kola, batohy a další předměty, které z různých důvodů nechtějí mít uvnitř.

Zdroj: houzz.com

Co na to říkáte? Šli byste do toho taky nebo preferujete klasiku (dům, byt, chata…)?