Jak rozjasnit příliš tmavé místnosti: 10 jednoduchých tipů (1/2)

 

Připadáte si doma tak trochu jako v kobce? Žádné obavy – poradíme vám, jak to změnit!

 

Víte o tom, že nedostatek přirozeného světla může způsobovat únavu, rozmrzelost, špatnou náladu…? Postižení si to ve většině případů ani neuvědomují a zdroj svých potíží hledají úplně jinde – ovšem zbytečně.

Industriální skříňka:

Zdroj: homelove.cz

Je prokázáno, že lidé se mnohem lépe cítí v domě plném přirozeného světla a doplňků, které usnadňují jeho šíření. V tomto miniseriálu si proto řekneme, jak dostat světlo i do těch nejtemnějších místností.

Zrcadlo:

Zdroj: homelove.cz

1) projděte svou domácnost a pečlivě zhodnoťte, zda některé oblasti skutečně nejsou příliš tmavé – pokud někde žijete už dlouho, s největší pravděpodobností jste si na ně zvykli a máte dojem, že takhle je to OK. Chyba lávky – není.

Zdroj: freshome.com

2) míchejte neutrální barvy s bílou – espresso hnědá, rezavá či třeba houbová šeď jsou velmi univerzální odstíny, které do vašeho interiéru vnesou teplo. Zkombinujte je s bílou a přírodním dřevem.

Zdroj: homelove.cz

3) pokud někde máte tmavý strop, zapusťte do něj svítidla – takový strop sice vytváří dramatickou atmosféru, ale pokoj pak může silně připomínat jeskyně. Zapuštěná svítidla tomu zabrání.

Zdroj: freshome.com

4) nechcete-li bílou kuchyni, vsaďte na kontrast – bílé kuchyně jsou strašně nudné, ale s tmavými barvami se to v nich prostě nesmí přehánět. Klidně si pořiďte hnědou linku, ovšem pracovní desky, podlaha, elektrospotřebiče… by v takovém případě měly být světlé.

Zdroj: homelove.cz

5) nainstalujte do temných koutů barevná (modrá, červená, zelená…) závěsná svítidla – perfektní řešení nejen pro výše zmíněné kuchyně.

Zdroj: freshome.com