Jak na vrstvení: 4 skvělé triky

 

Některé místnosti už na první pohled vypadají neuvěřitelně bohatě, plně a zajímavě. Jak toho dosáhnout?

 

Tajemství spočívá v ideji vrstvení designových prvků na jiné designové prvky takovým způsobem, že celá místnost získá zcela unikátní atmosféru. Následující triky můžete využít jak ve velmi malých prostorech (abyste se v nich cítili pohodlněji), tak v prostorách velkých (které vám připadají příliš prázdné).

 

1) Nešetřete vrstvami – jako ukázkový příklad nám může posloužit tato ložnice. Hromádka knih – obrázek – zarámovaný plakát – dekorativní talíř:

Zdroj: apartmenttherapy.com

2) Nebojte se částečně zakrývat – možná si kladete otázku, zda má smysl mít v pokoji vystavenou například zarámovanou fotografii, která není vidět celá, protože před ní stojí jiná (menší) zarámovaná fotografie? Ano, má. Mimo jiné to působí záhadně a vaše hosty to jistě zaujme.

Zdroj: apartmenttherapy.com

3) Kombinujte nábytek s jiným nábytkem či s uměleckými díly tak, abyste vytvořili vrstvy – co třeba umístit židli tak, aby zakrývala část obrazu opřeného o zeď? Nebo přisunout odkládací stolek či podnožku blíž ke křeslu? Opět je to jen o tom nemít strach experimentovat. Dávejte různé věci před jiné věci a pak zhodnoťte výsledek.

Zdroj: apartmenttherapy.com

4) Vrstvěte na neobvyklých místech – na regálech, skříních, v chodbách, vedle dveří… Mějte na paměti, že vrstvení je jeden z nejlepších způsobů, jak interiér posunout na novou úroveň sofistikovanosti.

Zdroj: apartmenttherapy.com