Interiérový designér vs. interiérový dekoratér

 

V čem přesně spočívá rozdíl mezi těmito dvěma profesemi? To se dozvíte z následujícího článku…

 

Věřili byste, že dokonce ani lidi, kteří pracují jako redaktoři stránek o bytovém designu (těchto) nevědí, jaký je rozdíl mezi interiérovým designérem a interiérovým dekoratérem? No vážně. Takže jsme se rozhodli trochu vzdělat.

 

Nakonec se ukázalo, že je to vlastně docela jednoduché. Tady je malá rekapitulace:

1. interiéroví designéři se obvykle na daném projektu podílejí hned od začátku a spolupracují s architekty. Jejich úkolem je přispět k vytvoření funkčního vnitřního prostoru a pochopení toho, jak budou jeho budoucí obyvatelé využívat jednotlivé místnosti. Orientují se v problematice osvětlení, stavebních předpisů, strukturálních aspektů atd. Z těchto důvodů musí v řadě států podstupovat školení potřebná pro získání různých licencí.

2. interiéroví dekoratéři řeší výhradně nábytek, barvy, materiály, textury… v již existujících místnostech, přičemž se snaží co nejlépe vystihnout jejich osobitost a styl.

A to je v zásadě vše. Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete využít služeb profesionála v oblasti zařizování interiérů, budete už vědět na koho přesně se obrátit  a vyhnete se tak případným komplikacím.