Inspirujte se: Středomořský styl bydlení uprostřed Arizony

 

Na venkovském statku ve Scottsdale v Severní Americe si budete připadat jako v poklidném letovisku někde na břehu středozemního moře. Načerpat přitom příjemnou letní atmosféru dovolené můžete i z pohodlí obývacího pokoje. Dům stylově připomíná letní prázdninové sídlo a šikovně zapadá do okolní krajiny. Centrální nádvoří s bazénem plynule navazuje na vnitřní část domu a kamenná podlaha prakticky doplňuje okolí zahrady.

 

Původní stropní trámy a nová dřevěná podlaha ve světlých barvách dokonale prosvětlují vnitřek domu. Za zmínku stojí patinovaný nábytek, který dotváří dojem opotřebovanosti a navozuje klidnou atmosféru.  Zajímavostí jsou krby prakticky ve všech místnostech celého objektu.

 V obývacím pokoji nepřehlédnete tmavé dřevěné křeslo, které nenápadně připomíná „zpovědní lavici“. Bílá kožešina vhodně rozptýlí obavu, že tam „nepatří“.

Zdroj: desiretoinspire.net
 
V kuchyni je kamenná podlaha. Masivní dřevěný stůl a patinované stolice jsou vhodným kontrastem.

 

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Místnosti nejsou velké, zato útulné a dostatečně propouští přírodní světlo. Krb uvolňuje atmosféru k příjemné relaxaci.

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Moderní koupelna koresponduje s celým interiérem domu, navíc prostorné prosklené dveře otevírají možnost vstoupit na verandu.

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Kovové zábradlí při výstupu do konferenční místnosti doplňuje malý odkládací stolek.

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Pracovna: zatímco celý dům je plný nábytku a doplňků, pracovna naopak působí studeným dojmem. V jednoduchosti je ale síla a klid.

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Ložnice: kromě lustru je prakticky vše ze dřeva a samozřejmě nesmí chybět krb

Zdroj: desiretoinspire.net