Inspirujte se: Stěna plná rodinných fotografií

 

Lidé nikdy nedisponovali tolika fotografiemi svých blízkých jako v dnešní digitální době. Proč toho tedy nevyužít?

 

„Technologie se neustále vyvíjejí, ale touha obklopovat se podobiznami svých nejdražších zůstává stále stejná,“ tvrdí úspěšná bytová designérka Emily Mughannam. „Interiér by měl vyprávět příběh. Zeď plná rodinných fotografií nám může ukázat, odkud přicházíme a kam směřujeme.“

Obraz - Tak šel čas:

Zdroj: homelove.cz

Podle Emily přitom nezáleží na tom, zda se do toho pustíte sami nebo si najmete profesionála. Jakmile máte dostatek vytištěných fotek, stačí prostě popustit uzdu fantazii. „Musím přiznat, že domácnosti, ve kterých něco podobného chybí, mi připadají příliš sterilní,“ dodala Mughannam.

Zdroj: houzz.com

Čím začít? Nejprve vyberte vhodnou stěnu – nejlépe v chodbě či ložnici. Dále se rozhodněte, zda chcete „mřížku“ nebo nějaký asymetrický tvar.

Zdroj: houzz.com

Emily tvrdí, že je důležité, aby všechny vybrané fotografie měly něco společného. „Tím sjednocujícím prvkem může být třeba jejich velikost, barva, nebo barva, styl… rámečku,“ vysvětluje. To znamená, že klidně můžete vystavit snímky různých rozměrů, jsou-li všechny černobílé. Nebo snímky ve vintage rámečcích odlišných velikostí/barev (v takovém případě nejlépe vypadá, když jsou stejně daleko od sebe).

Zdroj: houzz.com

Myslete i na to, že nevytváříte nic definitivního - postupem času své dílo možná budete chtít rozšiřovat nebo některé momentky vyměnit za jiné. Velmi zajímavé (nicméně poněkud náročné) řešení představuje použití speciální barvy, která obsahuje miniaturní částice železa. Fotky pak lze ke zdi přichytit pomocí magnetků.

Zdroj: houzz.com

A závěrem ještě jeden jednoduchý trik od Emily. „Zarámované fotografie nejprve naaranžuju na velkém archu lepenky. Jakmile jsem s výsledkem spokojená, udělám na něm značky. Pak ho pomocí malířské pásky přilepím ke stěně, v odpovídajících místech naťuknu hřebíček a zase ho vytáhnu. Sundám lepenku, zatluču hřebíčky a pověsím fotky. Funguje to skvěle!“