Inspirujte se: Rustikální statek v Nizozemí

 

Dřevo, všude kam se podíváš – to je rustikální styl bydlení. Zveme vás na návštěvu do jednoho domu, který je právě v tomto stylu zařízen.

 

Přestože toto venkovské stavení je staré už více než 100 let, stále vypadá naprosto úžasně. Nachází se v Nizozemí a může se pochlubit klasickým skandinávským interiérem. Pokud tedy patříte k milovníkům rustikálních podlah, vintage nábytku a stropních trámů, budete jím nepochybně nadšeni.

Obývací pokoj. Kromě podlahy si všimněte i atypicky řešeného stropu. Většina nábytku je vyrobena ze dřeva, ale nechybí ani několik moderních kousků:

Zdroj: networkedblogs.com

 

Jeden z původních dřevěných trámů. Někteří lidé by se ho pravděpodobně rozhodli odstranit, avšak současní majitelé statku ho naopak pomalovali a učinili z něj dominantu místnosti. Velmi chytré řešení:

Zdroj: networkedblogs.com

 

Správná rustikální podlaha musí být pořádně poškrábaná a podřená. Vedle klavíru se nachází dřevěná truhla na drobné předměty denní potřeby:

Zdroj: networkedblogs.com

 

Další trám, tentokrát v dětském pokoji. Na podlaze je místo koberce položená falešná kožešina. Výsledný efekt je prostě dokonalý:

Zdroj: networkedblogs.com

 

V netradičně řešené předsíni se mimo jiné nachází umyvadlo:

Zdroj: networkedblogs.com