Inspirujte se: Nádraží jako luxusní víkendové sídlo

 

Ve státě Connecticut v USA stálo v 19. století malé vlakové nádraží, které se po dlouhých letech tým architektů rozhodl přetransformovat na luxusní víkendovou vilu. Na původních základech vznikly dvě originální budovy připomínající venkovské stodoly náramně zapadající do okolní krajiny.

 

Celý venkovní prostor je speciálně navržen pro relaxaci. Ze široce proskleného obývacího pokoje se vstupuje na terasu, kde je zapuštěný bazén lemovaný kamennou zídkou. Podlaha ze světlého cedrového dřeva barevně kontrastuje s prostředím.

Zdroj: http://freshome.com

 

Interiér domu je vyroben z běleného borovicového dřeva. Jednotlivé místnosti v přízemí na sebe vzájemně navazují a celý prostor prosvětlují ze všech stran skleněné stěny.

Zdroj: http://freshome.com

 

Přes jídelnu se prochází do druhé části prvního podlaží, kde je obývací pokoj. Dlouhý dřevěný stůl mezi místnostmi vhodně vyplňuje prostor. Kruhové látkové lustry jsou velmi jednoduché, ale zároveň nepůsobí obyčejně.

 

Zdroj: http://freshome.com

 

Ložnice pro hosty nabízí přímý vstup na zahradu.

Zdroj: http://freshome.com

 

Na rozdíl od přízemí, pokoje v prvním patře se více blíží k historii objektu.

Zdroj: http://freshome.com
 
Koupelna: stěny i strop jsou také ze dřeva. Vana ve tvaru skořápky a jednoduchý kohoutek s židlí také připomínají minulost.
 
Zdroj: http://freshome.com