Inspirujte se: Londýnský byt zařízený v italském stylu

Italové rádi kombinují staré a nové věci a podle některých v tomto umění dosáhli naprosté dokonalosti. Podívejte se, jak taková typická italská domácnost vypadá.

 

Sestry Antonia a Cinzia pocházejí z Itálie, ale žijí v Londýně.  „Když jsme se rozhodli se zde usadit, měli jsme velký problém najít takovou nemovitost, která by přesně odpovídala našim představám,“ vzpomíná Antonia.

Nakonec se jim to ale podařilo, byť první dojem nebyl právě nejlepší. „Byt má vynikající polohu, ale tenkrát vypadal opravdu příšerně. Špinavý zelený koberec, odlupující se omítka… neměl ani pořádnou kuchyň. Navíc působil klaustrofobicky. Před námi tu bydlela jedna stará žena a přibližně od roku 1960 se o něj vůbec nestarala,“ vysvětluje Antonia.

Italové milují starožitný a vintage nábytek. Na obrázku tyrkysová vyřezávaná truhla:

Obě sestry v něm přesto viděly velký potenciál a rozhodly se ho koupit. Následně ho zrekonstruovaly a zařídily v typickém italském stylu, tedy kombinací moderních a starožitných prvků. Kromě toho si vymyslely celou řadu vychytávek – například ve sníženém stropě v chodbě a koupelně se nachází velký úložný prostor pro cestovní zavazadla a další neskladné předměty.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

V „jídelním koutku“ mimo jiné naleznete supermoderní stříbrnou lampu, dřevěný vintage stůl a židle. Na stěně visí černobílé fotografie slavných hollywoodských hvězd.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Antonia a Cinzia milují historii a umění. Byt je plný předmětů, které si přivezly ze svých cest po světě nebo koupily ve známých londýnských obchodech se starožitnostmi.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Obývací pokoj. Všimněte si krásné vintage komody, na které stojí dvě modré lampy. Hned vedle je umístěna moderní sedací souprava.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Jedna z ložnic. Místnost je zařízená velmi jednoduše a účelně. Samostatnou zmínku si zaslouží těžké závěsy, které fungují i jako tepelná izolace.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Druhé ložnici dominuje nádherná starožitná skříň, která krásně ladí s tmavou dřevěnou podlahou.