Inspirujte se: Interiér v řeckém duchu

 

Řekové milují nábytek vyrobený ze dřeva. Vintage styl pro ně proto představuje jasnou volbu. Zajímá vás, jak vypadá typický řecký interiér?

Knihovna

knihovna

Ložnice, kterou vidíte na fotografii níže, se nachází v jednom z nejmalebnějších mykénských hotelů, postaveném v klasickém řeckém stylu. Všechny pokoje jsou zde vybaveny velmi jednoduše, ale vkusně a účelně. Na zemi zpravidla nejsou koberce, ale rohože z přírodních materiálů. Všimněte si také tradiční čtyřnohé sedačky (diphros):

 

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com
 

Jednoduchá, avšak nesporně elegantní, je rovněž výzdoba místností. Prakticky všechny bytové doplňky byly vyrobeny ručně:

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com
 

U postelí se nacházejí noční stolky nebo výklenky ve zdi, do kterých můžete umístit třebas lucernu:

 

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com
 

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží také originálně řešená koupelna, ve které mimo jiné naleznete krátký žebřík (slouží k odkládání ručníků a osušek) a pletený koš:

Zdroj: sangiorgio-mykonos.com
 

Málokdo ví, že v období starověkého Řecka byly podobně střídmým způsobem zařízeny i domácnosti bohatších lidí. Řekové si na přílišnou okázalost nepotrpěli a kupříkladu skříně začali používat až v době římské. Jedním z důvodů je i skutečnost, že kvalitní dřevo, vhodné k výrobě nábytku, se tehdy relativně špatně shánělo.

Do interiéru v řeckém stylu se velmi hodí například tato modrá dřevěná truhla:

dřevěná truhla

Obrovské oblibě se u starých Řeků těšila dřevěná lehátka a vyřezávané truhly, do kterých ukládali oblečení, šperky a předměty denní potřeby. Jedli vleže a stoly tak využívali především k přípravě obětin pro bohy a jiným podobným činnostem. Někteří autoři jim připisují vynález židle.
 
lavice