Inspirujte se: Dům snů na Floridě

 

Shona a Shaun Carcaryovi z Floridy čekali dlouhých 17 let, až se na trhu objeví taková nemovitost, která by přesně odpovídala jejich představám. Nakonec se dočkali… 

Vysněný domek manželů Carcaryových se nachází poblíž města Tampa, jen pár set metrů od slavné zátoky. Byl postaven v roce 1940 a pár strávil celkem 6 let jeho vylepšováním a zařizováním.

„Stěny byly dřív natřené na růžovo a na podlaze ležely tmavě hnědé koberce plné skvrn. Na první pohled nám bylo jasné, že nás tu čeká spousta práce. Dům se nám ale opravdu líbil, takže nebylo co řešit,“ vzpomíná Shaun.

Carcaryovi kompletně zrekonstruovali koupelnu i kuchyň, samostatně stojící garáž přestavěli na fitness centrum a „mužský pokoj“, vyměnili okna a interiér vybavili stylovým vintage nábytkem. „Shona je obrovským fanouškem bílé, takže pomalovala všechny podlahy, stěny i krbovou římsu právě touto barvou,“ říká s úsměvem Shaun.

Přestože zvenčí dům působí poměrně nenápadně, jeho vnitřek skrývá nejedno překvapení. Například v jednom z pokojů mimo jiné naleznete i obrovské zrcadlo, které pomáhá vytvořit iluzi většího prostoru:

Zdroj: houzz.com

 

V místnosti, kterou Carcaryovi používají jako jídelnu, se nachází překrásný stůl se skleněnou deskou a vintage židle. Závěsné svítidlo bylo vyrobeno z trosek bývalého kurníku. Výsledek vypadá opravdu úchvatně:

Zdroj: houzz.com
 

Zajímavým prvkem je bezesporu i překrásný cínový strop v kuchyni. Mimochodem, celkové náklady na její rekonstrukci činily neuvěřitelných cca 400 000 Kč (včetně spotřebičů a materiálu):

Zdroj: houzz.com
 

Samostatnou zmínku si jistě zaslouží rovněž netradičně řešená ložnice. Místo šatní skříně je v ní prosklený sprchový kout:

Zdroj: houzz.com
 

Co na to říkáte?