Inspirujte se: Černobílá rezidence

 

Černá a bílá – dvě nejkontrastnější barvy, které barvami vlastně ani nejsou. Zajímá vás, co z jejich spojení může vzejít?

 

Kombinaci černé a bílé barvy v interiéru si většina lidí buď zamiluje, nebo znechutí – nic mezi tím. Zatímco někteří jsou z ní nadšeni a pokládají ji za prudce elegantní, na jiné naopak vůbec nepůsobí dobře.

Lidia a Piotr z Polska patří do první zmíněné skupiny. „Vždycky jsem věděla, že chci mít černobílý domov. Na tomto pozadí je barva květin nebo třeba svíček mnohem hlubší i čistší,“ říká Lidia.

Bílá komoda se zdobenými vyřezávanými boky:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Před pěti lety se konečně dočkala. „Původně jsme si chtěli pořídit jen větší byt, ale nakonec jsme zjistili, že za prakticky tutéž cenu už můžeme mít i vlastní domek. Do tohoto jsem se vysloveně zamilovala. Líbilo se mi uspořádání místností, ale mého manžela nebylo snadné přesvědčit. Budova z počátku 70. let vyžadovala opravu a Piotr se bál finančních nákladů i rozsahu prací. Pak však souhlasil,“ vzpomíná Lidia.

Svého rozhodnutí manželé nikdy nelitovali. Během přibližně čtyř měsíců se jim dům podařilo zrekonstruovat a zařídit přesně podle Lidiných představ. A jak vlastně interiér „černobílé rezidence“ vypadá? Prohlédněte si fotografie, které pořídila Lidiina čtrnáctiletá dcera Daria:

Zdroj: kobieta.onet.pl

Kuchyně. Bílý nábytek kontrastuje s černými spotřebiči. Černobílá je pochopitelně i podlaha.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

Koupelně dominuje překrásné vintage zrcadlo. Samostatnou zmínku si zaslouží také netradiční umyvadlo.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Pohled na vchodové dveře. Všimněte si atypického černého lustru a zajímavých obrazů na stěně.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

Dariin pokoj. Dnes už je těžké si představit, že dříve býval růžový. Jakmile Daria z období „sladké růžové“ vyrostla, chtěla, aby vypadal jako zbytek domu.

 

Zdroj: kobieta.onet.pl

 

V Lidiině podkrovní pracovně se mimo jiné nachází stylový vintage nábytek a starožitný šicí stroj.