Inspirujte se: Byt plný hraček na Manhattanu

 

Interiér plný dávkovačů PEZ bonbónů, hraček a upomínkových předmětů? Tohle jste ještě neviděli!

 

V bytě Jeanie Engelbach, nacházejícím se v manhattanské čtvrti East Village, si budete připadat jako ve skutečném Candylandu – Zemi sladkostí.

Dvacetileté bytové designérce a milovnici pestrých barev se podařilo shromáždit impozantní sbírku krabiček na svačiny, dávkovačů PEZ bonbónů a mnoha dalších zajímavých předmětů. 

„Tuhle domácnost zařizovalo mé devítileté já. Jako malá jsem milovala cukroví, karikatury a popkulturu pozdních sedmdesátých let. A taky vše co se třpytilo nebo svítilo,“ říká Jeanie.

Výsledný interiér je skutečně originální. Ostatně posuďte sami:

 

Zdroj: houzz.com

 

Bílý nábytek je nudný. Jeanin kamarád, profesionální dekorační malíř Kerry Beasley, ho proto vylepšil leopardím vzorem. Samostatnou zmínku si jistě zaslouží i růžový lustr, „rostoucí“ ze stropu.

 

Zdroj: houzz.com

 

„Krabičky na svačiny jsem začala sbírat v době, kdy jsem studovala na vysoké škole,“ vysvětluje Jeanie. „Většina limonádových láhví pochází ze čtyřicátých a padesátých let, občas je používám jako svícny.“

 

Zdroj: houzz.com

 

Staré x nové – vintage nábytek a oranžové plastové sedátko z Las Venus. A samozřejmě – spousta hraček…

 

Zdroj: houzz.com

 

Zátiší s knihovnou. Glóby všude kam se podíváš. Všimněte si překrásného starožitného dvojzrcadla.

 

Zdroj: houzz.com

 

Obývacímu pokoji dominuje zářivě červená pohovka. Některé z předmětů použitých jako dekorace Jeanie koupila na bleším trhu, jiné našla u popelnic.

 

Zdroj: houzz.com

 

Ložnice. Celou jednu stěnu zabírají Jeanina nejoblíbenější umělecká díla od Planktona, Grega Gossela a Joshui Petkera. Žluto-šedá komoda pod oknem byla vyrobena na zakázku.