Inspirujte se: 12 nejstylovějších interiérů s dekoračními koberci (1/2)

 

Uvažujete o tom, že byste si do své domácnosti pořídili dekorační koberec? Pak je tento miniseriál určen právě pro vás.

 

Zajímáte se o interiérový design a bytové koberce? Na serveru Pinterest naleznete stovky, ne-li tisíce, tematických fotografií. My jsme se pro vás pokusili vybrat 12 těch nejzajímavějších. Nezáleží přitom na tom, zda jste příznivci moderního, vintage či starožitného stylu – na své si přijde každý. Užijte si to!

Zdroj: pinterest.com

 

Zářivě barevný orientální koberec v originálně zařízené jídelně. Zatímco šedý jídelní stůl a židle jsou moderní, veškeré ostatní prvky – lustr, krb, komoda atd. jsou starožitné. Samostatnou zmínku si zaslouží i černě lakovaná podlaha.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Vkusný šedý koberec krásně ladí se starožitnými křesly i sedací soupravou. Nádhera, nemyslíte?

 

Zdroj: pinterest.com

 

Už na první pohled je patrné, že člověk, který zařizoval tento obývací pokoj, se nebál popustit uzdu fantazii. Červené křeslo, modré křeslo, žluté polštářky, zelené závěsy, celoskleněný konferenční stolek… a bílo-fialový řecký koberec.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Zlatá, zlatá a ještě jednou zlatá. Béžovo-zlatý koberec, křeslo a sedací souprava kontrastují s tmavě s hnědým vintage konferenčním stolkem. Všimněte si luxusních závěsů.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Patříte k příznivcům bílých interiérů? Pak se vám tento rohový pokoj jistě bude líbit. Jednoduchý bílý koberec s béžovými skvrnami, bílý marocký stůl, bílé kožené křeslo… co dodat.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Kamenné zdi, kamenné podlahy, francouzská okna s trouchnivějícími okenicemi… také vám to připomíná starobylé statky v Provenci? Krémově zlatý koberec tuto místnost zjemňuje a dodává ji pocit tepla.