Inspirujte se: 10 tipů, jak nejlépe zvýšit hodnotu domu

 

V případě, že přemýšlíte o prodeji svého domu nebo pouze chcete zvýšit jeho hodnotu, bude dobré vědět, jaké úpravy udělat a do jakých projektů investovat, aby se nakonec vložené prostředky co nejefektivněji vrátily zpět.

 

Zde je několik tipů, které by jste mohli realizovat:

  1. Vyměňte hlavní vchodové dveře

Možná si svých dveří ani nevšímá nebo používáte jiný boční vchod, ale nové dveře dělají velký dojem na kupce. Pokud nevyměnit, určitě co nejlépe renovovat. Návratnost vložených investic může být až 86 procent.

  1. Venkovní prostory

Máte-li možnost, vybudujte na zahradě malou dřevěnou terasu. Zvažte výstavbu třeba kamenného krbu, či doplňky typu vodní fontánky a jiné terénní úpravy.

  1. Více místa

V závislosti na Vašem rozpočtu, výstavbou další ložnice, koupelny nebo podkroví můžete rychle zvýšit hodnotu vašeho domova.

  1. Renovujte kuchyni

Kupující ze všeho nejraději chodí na prohlídku do kuchyně nebo koupelny. Není potřeba dělat novou kuchyň zvlášť, když plánujete dům nebo byt prodat co nejdříve. Stačí remodeling, drobná výměna poškozených dvířek, úprava pracovní desky atd. Návratnost investice přes 75 procent.

  1. Výměna oken

Kupující se zajímají o to, jak vaše okna vypadají a jakou funkci plní v úsporách energie. Výměnou plastových oken můžete získat 72 procent návratnosti investic. Nezapomeňte se při prodeji o vyměněných oknech zmínit jako o podstatném novém článku v domě.

  1. Zlepšit vnitřní osvětlení

Dnes mají lidé rádi světlé místnosti, možná budete muset vyměnit svítidla nebo přidat další. Můžete si najmout profesionály a přidat několik vestavěných svítidel do vaší kuchyně a obývací části a nahradit zastaralé tak, aby odpovídala současné vkusu.

  1. Přirozené světlo

Ujistěte se, že do domu proniká dostatek přirozeného světla. Velká okna musí mít co největší průhled ven i dovnitř.

  1. Renovace koupelny

Investovat do nové koupelny v tomto případě nebude příliš moudré řešení. Snažte se ji raději co nejlépe zmodernizovat. Vymalovat třeba zajímavou modrou barvou nebo vyměnit světla. Určitě dbejte na to, aby spáry v dlaždicích byly čisté a vana byla bílá.

  1. Vzhled domu

Pokud něco důkladně změní pohled na dům, tak je to určitě obložení. Investice do nové fasády se vám vrátí zhruba v 70 procentech.

  1. Uspořádaná šatna

Jedna z nejdůležitějších věcí v domě je prostorná šatna. Vynaložte úsilí a najděte vhodné místo, kde budete mít organizačně uspořádané odložené věci. Vyplatí se to, kupující hledají optimální místo pro neviditelný nepořádek.